Co ma wspólnego Ikea z modą?

Moda i design są idealną parą. Nawzajem się inspirują, wspierają i uzupełniają. Do tej pory pojawiło się wiele współprac łączących tą dwójkę, ale tym razem dobrze znana na całym świecie Ikea postanowiła wrzucić swoje trzy grosze.

Katie Eary – kto to, co to?

Katie Eary to londyńska projektantka. Absolwentka Royal College of Art i założycielka domu mody męskiej pod własnym nazwiskiem. Po skończeniu studiów w 2008 roku dostała telefon  z redakcji British Vogue’a. Okazało się, że Mario Testino chce użyć jej projektów (zrobionych na zamówienie) w sesji z Kate Moss.

Eary tworzy tylko dla mężczyzn, ale raz zrobiła wyjątek i ubrała ikea moda
Lady Gage. W swoich projektach używa wełny, skóry, mosiądzu i kryształków Swarovskiego.

 

Ikea x Katie Eary

Muszę przyznać, że zapowiadało się ostre połączenie. Ikea i charakteryzujący ją minimalizm miała zacząć współpracę z awangardową projektantką, która kocha wszelkie printy, kolory, wzory i nietypowe połączenia. Powstała z tego dziwna zastawa stołowa, tekstylia i stolik. Klik.

 

Trochę dobrego kiczuikea moda

Tak jak Idea słynie z uniwersalizmu – każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Tak ta kolekcja nie u wszystkich stanie się pożądaną. Zresztą – świadczy o tym między innymi fakt, że produkty trafiły do sklepów w kwietniu i są do dzisiaj dostępne.
Spośród różnorodnych akcesoriów, najlepiej w markę wpisuje się niebieska zastawa. Aczkolwiek podejrzewam, że niewielu chciałoby mieć talerze z wizerunkiem ryb albo filiżanki z niebieskimi kotami.

Foto: ikea.com

Maja Puente